Pomocná ruka v těžké chvíli

 
Pomocná ruka v těžké chvíli

Jednou z nejtěžších životních situacích je smrt někoho blízkého. Každý, kdo zažil, potvrdí, že to poslední, na co má po smrti partnera, rodiče, sourozence či jiného důležitého člověka chuť myslet, je pohřeb a vše s ním související. Někdo chce jít mezi přátele a zapomenout, jiný chce zůstat sám doma a vyplakat se. Málokdo má chuť zařizovat poslední rozloučení, nebo si vůbec představovat, co všechno to znamená.

Nejjednodušším řešením je vybrat si kvalitní pohřební ústav, poradit se s jeho zaměstnanci, sdělit jim své představy a veškeré zařizování už nechat jen na profesionálech. A že toho zařizování není málo. Ať už se rozhodnete pro pohřbení do země, nebo pro zpopelnění, na poslední rozloučení musíte pozvat smuteční hosty, takže budete potřebovat vytisknout parte.

Pro vlastní obřad, církevní i civilní, je třeba oslovit vhodného řečníka nebo řečníky, zajistit rakev, květinové dekorace, svíčky a další ozdoby, hudební doprovod a také fotografa nebo kameramana pro dokumentaci průběhu. Uložení ostatků provází také příprava hrobového místa, vyrobení pomníku s fotografií v keramickém rámečku, nápisy, případně obrazem či plastikou. U kremace zajistí pohřební ústav vhodnou urnu i její uložení do urnového háje, nebo hrobu, podle přání pozůstalých. Smuteční hosté mohou na přání klienta také dopravit na místo obřadu.

Všechny služby spojené s posledním rozloučením poskytuje v Třebíči a jejím širokém okolí Pohřební ústav Škarek. Svým klientům jsou jeho pracovníci k dispozici neomezeně, tedy 7 dní v týdnu, 24 hodin denně, včetně svátků. Detaily pohřbu i smutečního obřadu si můžete dohodnout v kanceláři firmy, která sídlí v Kojeticích (asi 10 km od Třebíče), ale pokud vám to nevyhovuje, navštíví vás klidně také doma. Můžete se spolehnout, že těžké období kolem pohřbu, vám pomohou zvládnout.

 

Tagy :