Jaké jsou náklady na plynové vytápění s kapalným plynem? Příjemně vás překvapíme!

 
Jaké jsou náklady na plynové vytápění s kapalným plynem? Příjemně vás překvapíme!

V posledních letech jsou náklady na vytápění s použitím různých zdrojů často diskutovaným tématem, protože ve všech případech došlo k výraznému zdražení.

Lidé tak začali hledat efektivnější nebo levnější zdroje tepla, které jsou často i šetrnější k životnímu prostředí. Do hledáčku se znovu dostalo vytápění zemním plynem, které však není dostupné pro každého, protože v mnoha lokalitách rozvodná síť chybí. Řešením může být vytápění pomocí kapalného plynu ze zásobníku, jehož cena je příznivá.

Jak funguje vytápění s propan butanem ze zásobníku?

Zásobník s plynem, který bývá většinou umístěn volně na zahradě je vlastně taková velká plynová láhev, kterou mnozí znají z kuchyní našich babiček. Na rozdíl od klasických propanbutanových lahví, se však nemusíte trápit s jejich fyzickým přepojením nebo výměnou prázdných lahví za naplněné na nejbližším odběrném místě. O doplnění zásobníku se totiž postará váš dodavatel, a to na základě uzavřené smlouvy.

Můžete se domluvit, že doplňování kapalného plynu bude probíhat pravidelně při poklesu zásoby plynu pod určitou hladinu, případně pak na doplnění na objednávku. Doplnění na objednávku využívají lidé, kteří umí efektivně snížit náklady na plynové vytápění, protože plyn kupují v sezónních akcích. Třeba na počátku léta je možné kapalný plyn koupit za velmi výhodnou cenu.

Řada dotazů se často pojí k pořizovacím nákladům vlastního zásobníku. Ten si samozřejmě můžete zakoupit a pak jej umístit i pod zem, ale mnohem častěji si lidé zásobník za symbolickou částku pronajímají od svého dodavatele plynu.

Kolik stojí vytápění plynem ze zásobníku?

Vlastní cena za zemní plyn a LPG je v současné době srovnatelná, náklady na vytápění se tak za celou sezónu liší jen v řádu jednotek procent. Navíc, jak již bylo výše uvedeno můžete při nákupu plynu do zásoby nemalé peníze ušetřit, což u zemního plynu není možné.

Pro vytápění malých objektů o jedné až dvou místnostech se dodnes používá již výše zmíněná plynová láhev. Ačkoli se na první pohled může zdát, že jsou v tomto případě náklady na plynové vytápění příznivé, lidé zapomínají přičíst i náklady na paliva, když vezou vyměnit prázdné plynové láhve. Kromě peněz pak do této aktivity přitom musí věnovat i svůj čas a úsilí, které jsou k nezaplacení.

Zdroj foto: vlastní / flaga.cz

 

Tagy :