Maturita z angličtiny – jak se na ni připravit a co budete dělat po ní?

 
Maturita z angličtiny – jak se na ni připravit a co budete dělat po ní?

Milí maturanti a maturantky, vaše zkouška z dospělosti je už opravdu za rohem, takže máte určitě po krk nevyžádaných rad od všech okolo. Zapomeňte na triky se zahazováním vytáhnutého čísla nebo poučkou „to vždycky nějak obkecáš“. Klíčem k úspěchu je vždy důkladná příprava.

Je naprosto přirozené, že jste z maturity nervózní. Právě systematickou přípravou na jednotlivé otázky nervozitu zkrotíte. Co taková maturita z angličtiny? Co by měla příprava na ni obnášet? A co budete dělat po maturitě? Znáte pomaturitní studium jazyků? Všechna tato témata rozebereme blíže v tomto článku!

Maturita z angličtiny

Pokud jste letošní maturanti, tak už určitě víte, co vás čeká. Pro ostatní, kteří to mají třeba ještě před sebou, vám jenom v rychlosti zopakujeme, co taková maturita z angličtiny obnáší. Je totiž potřeba zvládnout tři části – didaktický test, písemnou práci a ústní zkoušku. To vše by mělo ověřit, jestli angličtinu ovládáte nejméně na úrovni B1.

Studenti se nejčastěji obávají didaktického testu, ve kterém se setkáte s poslechy a čtením s porozuměním. V písemné práci pak tvoříte text na zadaná témata. U ústní zkoušky popisujete, porovnáváte obrázky a mluvíte o svých zkušenostech s tématem, které jste si vylosovali.

Vypracované maturitní otázky

V rámci programu pomaturitní angličtina Brně naši lektoři zpracovali všechny maturitní otázky z angličtiny. Díky těmto materiálům se můžete na zkoušku skvěle připravit a zároveň si udělat perfektní přehled, protože si informace zasadíte do kontextu.

Pokud si stále nejste jistí v kramflecích, nezdráhejte se využít služeb lektorů angličtiny a přípravných kurzů. V těch se zaměříte na nejčastější problémy, naučíte se užitečné fráze a proberete vše, na co ve škole nebyl čas.

A co dál?

Jaro před maturitou je stresující období i proto, protože se kombinuje s přijímacími zkouškami na vysokou školu. Pokud vám vysněná vysoká nevyjde, nevěšte hlavu. Je tady možnost pomaturitního studia angličtiny, ve kterém se intenzivně učíte angličtinu, a ještě vám zůstává status studenta.

Této možnosti můžete využít například, když se chystáte na univerzitu do zahraničí a chcete angličtinu opravdu vypilovat tak, aby byla excelentní. Nebo taky když si chcete zkrátka jen prodloužit mládí! V pomaturitním studiu se učíte anglicky každý všední de, čtyři vyučovací hodiny – je to podle našich zkušeností to nejefektivnější studium mezi jazykovými kurzy.

Všem letošním maturantům držíme ze všech sil palce. Pokud byste se chtěli v angličtině dále zlepšovat a přihlásit se do pomaturitního studia angličtiny, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, ke vám zodpovíme veškeré dotazy.

 

Tagy :