Správná obuv a ochranné pomůcky jsou základem

 
Správná obuv a ochranné pomůcky jsou základem

Protože v práci trávíme dlouhé hodiny a v mnoha profesích bez možnosti sedět, je nesmírně důležité, abychom při tom měli obutou pohodlnou obuv. Ta by měla být prodyšná, dobře ušitá a vyrobená z přírodní kůže. Právě tento materiál nejlépe brání tvorbě potu i nepříjemného zápachu a je tak vhodnou prevencí proti vzniku plísní a dalších kožních problémů.

Kvalitní koženou pracovní obuv vyrábí například tuzemská firma REPA. Nejen do lesa se hodí oblíbené farmářky, které řada lidí nosí také při trávení volného času v přírodě. Jsou pevné a zároveň pružné a nesmírně pohodlné. Podešve jsou buď lepené nebo nástřikové, svršky jsou výhradně z přírodní usně ve žluté či hnědé barvě. Farmářky se neprodávají jen v klasické kotníčkové variantě, ale také jako polobotky nebo sandály, takže je vlastně můžete nosit po celý rok. Na zimu jsou farmářky vybaveny i verzí s kožíškem. Ale REPA vyrábí i jiné pracovní boty, včetně polobotek určených speciálně pro řidiče.

V řadě profesí se ale uplatní lehčí obuv, třeba ty, které se vyrábějí ve Zlíně pod značkou obuv Prestige. Jedná se o boty, které jsou určené jak pro běžné nošení, tak pro trávení volného času, ale právě i pro práci. Také tato obuv je vysoce pohodlná díky anatomicky tvarované nášlapné části z pěny a její svršky jsou vyrobeny z přírodní usně.

Firma REPA ale nevyrábí jen obuv, ale také ochranné pracovní pomůcky, zejména kožené. Jedná se například o zástěry, rukávníky a kamaše pro svářeče, zástěry pro kováře a dále nákoleníky, zápěstní řemínky, podložky, brašny a další ochranné pomůcky. Kromě klasických velikostí umí REPA pomůcky přizpůsobit dle zadání svých klientů. Vyrábí také pracovní rukavice, včetně svářečských, a to jak celokožené, tak rukavice vyrobené z kombinace kůže a dalších materiálů.

 

Tagy :